Hakkımızda

Biz Kimiz ?

Mediare Arabuluculuk ve Tahkim Merkezi, arabuluculuk kurumunun yapıcı ve barışçıl karakterine inanan, hedefi kaliteli ve nitelikli arabuluculuk hizmeti sunmak olan 9 uzman arabulucunun bir araya gelmesi ile kurulmuştur.

Kurucu ortaklarımız iş hukuku, ticaret hukuku, tüketici hukuku alanlarındaki bilgi ve tecrübelerini sağlık hukuku, enerji ve maden hukuku, bankacılık ve finans hukuku, fikri mülkiyet hukuku, inşaat hukuku, spor hukuku ve sigorta hukuku alanlarındaki özel uzmanlıkları ile birleştirerek sundukları kaliteli, nitelikli ve etkin arabuluculuk hizmeti ile uyuşmazlıkların çözümünde taraflara yardımcı olmaktadır.


- Merkezimiz

Mediare Arabuluculuk ve Tahkim Merkezi, Sakarya, Serdivan bölgesinde konumlanmış olup gerek il dışından gerekse Sakarya’dan gelecek misafirlerimizin rahatça ulaşabileceği bir lokasyonda bulunmaktadır.

300 m2 kapalı, 120 m2 açık alan olmak üzere toplam 420 m2 bir alanda hizmet verilmektedir.

Toplantı salonlarımız her ihtiyaca cevap verecek şekilde tasarlanmış olup beş salonumuz sekiz kişinin, bir salonumuz ise on kişinin katılacağı toplantılara uygun şekilde projelendirilmiş, toplantı salonlarımızda ses yalıtımı yapılarak arabuluculuğun temel ilkelerinden biri olan gizliliğin sağlanması noktasında gereken özen gösterilmiştir.

Toplantı salonlarımız yüz yüze yürütülecek arabuluculuk süreçleri için uygun fiziki şartları taşımakla beraber uzaktan katılım sağlayacak taraflar ile yürütülecek arabuluculuk müzakerelerinin verimli sürdürülebilmesi için de gerekli dijital alt yapı ile donatılmış bulunmakta, uzaktan katılım sağlayacak paydaşların video konferans ile sürece katılmalarına imkan sağlanmaktadır.

Merkezimizde her bireyin aynı konfor ve kalitede hizmet alması amaçlanmış olup bu doğrultuda yaşlı, hasta ve engelli bireylerin de merkezimize ulaşımı özel olarak düzenlenmiştir.

Mediare Arabuluculuk ve Tahkim Merkezi'nde sizleri ağırlamaktan onur duyarız…


- Vizyonumuz

Kaliteli, nitelikli ve etkin arabuluculuk hizmetimiz ile bireysel barıştan toplumsal barışa uzanan yolda köprü kurmak, yerelden ulusala ihtiyaç duyan herkesin çözüm ortağı olmak üzere yola çıktık.


- Misyonumuz

Mediare Arabuluculuk ve Tahkim Merkezi olarak amacımız, uzman kadromuzun verdiği nitelikli hizmet ile arabuluculuk sürecinin paydaşlarının kalıcı çözümler üretmesine katkı sağlamak, merkezimizde sunduğumuz olanaklarla arabuluculuğun en uygun koşullarda yapılmasını sağlayarak arabuluculuğun toplumda bir çözüm yöntemi olarak kabul görmesine ve gelişimine katkıda bulunmaktır.